środa, 2 stycznia 2013

Kto zastąpi Fergusona?






W niedawnej wypowiedzi dla brytyjskiej prasy sir Alex Ferguson wskazał ewentualnych następców swojej osoby. Szkot zaznaczył wyraźnie, że nie zamierza jeszcze kończyć trenerskiej kariery, ale ponieważ jest już coraz starszy ( 71 lat ), musi się pomału oswajać z myślą o emeryturze. Na swoje miejsce wskazał trzech potencjalnych kandydatów i zaznaczył, że objęcie przez któregoś z nich sterów w Manchesterze United może nastąpić w ciągu dwóch – trzech lat. Wśród wymienionych są: Jose Mourinho, Josep Guardiola i David Moyes. 

                W ciągu 26 lat pracy na Old Trafford Ferguson zdobył 12 tytułów mistrza kraju, 2 razy wygrywał Ligę Mistrzów oraz pięć razy sięgał po puchar Anglii. Pomimo swojego wieku nadal ma niesamowity instynkt zwycięzcy i bezapelacyjnie jest jednym z najlepszych menadżerów w historii piłki nożnej, stając się wręcz żywą legendą. To sprawia, że jego następca – kimkolwiek będzie – poddany zostanie niesamowitej presji i ciężko mu będzie zyskać przychylność kibiców United.

                A kto nim zostanie, okaże się już za kilka lat, ja osobiście najchętniej widział bym w tej roli Davida Moyesa, a docelowo za kilka/kilkanaście lat - Ole Gunnar Solskjæra, który był genialnym napastnikiem i przejawia również geniusz w roli menadżera. Potrzebowałby jedynie nabrania doświadczenia w większym klubie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz